چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ 25 April 2018
تماس با ما دربارۀ ما پیوندها RSS
 
 
 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۳
۰
 
به گزارش خبرگزاری بیان ما به نقل از فارس - معصومه آقاپورعلیشاهی درباره عواملی که می‌تواند موجب رشد قیمت دلار شود، اظهار داشت: خروج سرمایه از کشور و رشد نرخ تورم از عواملی است که بی‌توجهی به آن به گرانی ارز منجر می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: استمرار و تشدید بحران شبکه بانکی، افزایش نسبی سرعت رشد پول و پایین بودن نرخ سود بانکی نسبت به نرخ سایر بازارها از عوامل مؤثر دیگر در رشد قیمت دلار است که باید کنترل شود.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی تصریح کرد: معضل عدم ارتباط مطلوب شبکه بانکی کشور با بانک‌های بین‌المللی، افزایش تقاضای وارداتی،گسترش نظام چند نرخی ارزی در کشور و بازگشت تحریم‌ها نیز تأثیر منفی در اقتصاد کشور به همراه دارد که در برنامه‌ریزی‌های باید مانع از آن شد.

آقاپور علیشاهی تصریح کرد: افزایش ذخایر ارزی بانک مرکزی در خارج از کشور و رشد درآمدهای نفتی و همچنین افزایش ارز حاصل از صادرات غیرنفتی به ویژه پتروشیمی‌ها می‌تواند در تعدیل قیمت ارز مؤثر باشد.

وی تصریح کرد: گسترش خطوط اعتباری بانک مرکزی  نیز باید در دستور کار تیم اقتصادی دولت باشد، چراکه در مدیریت بازار ارز تأثیرگذار است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مسؤولان بانک مرکزی باید با مکانیزم‌های اقتصادی بازار عرضه و تقاضا را کنترل کند.
 
کد مطلب : 9022
Share/Save/Bookmark
 
 
 
 
 
 
 


ارسال