پنجشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۷ 22 March 2018
تماس با ما دربارۀ ما پیوندها RSS
 
 
مدیرکل سازمان حج و زیارت استان خوزستان خبر داد
 
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
۰
 
ناصر حویزاوی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز در خصوص استقبال مردم برای سفر به کشور عراق و زیارت عتبات عالیات در ایام نوروز اظهار کرد: با توجه به تعطیلات ایام نوروز، همه ساله، مردم برای سفر به کشور عراق و زیارت عتبات عالیات استقبال ویژه‌ای می‌کنند و سازمان حج و زیارت نیز در این ایام تمهیدات لازم را برای مدیریت کاروان‌ها در نظر می‌گیرد.

وی افزود: دو مرز زمینی چذابه و شلمچه در خوزستان فعال هستند که میزبان زائران خوزستانی و همچنین میزبان زائرین استان‌های مجاور مانند استان اصفهان، کرمان، یزد، چهارمحال بختیاری، فارس و بوشهر هستند.

مدیرکل حج و زیارت استان خوزستان به برگزاری جلسات متعدد با مدیران کاروان ها اشاره کرد و متذکر شد: برای توجیه مدیران و روحانیون کاروان‌ها جلسات متعددی در سازمان حج و زیارت برگزار شده است، سازمان حج و زیارت به تناسب جمعیتی که در کاروان‌هایش ثبت‌نام کرده، تمهیداتی را از لحاظ امنیتی، بهداشتی، تغذیه و اسکان در نظر گرفته است که در این جلسات به مدیران و روحانیون کاروان‌ها ابلاغ شد.

حویزاوی با اشاره به تراکم زائران در ایام نوروز اظهار کرد: با توجه به شلوغی کشور عراق در این ایام ممکن است زائران ما دچار مشکلات و محدودیت‌هایی از لحاظ ترافیکی شوند، به همین دلیل باید زائران با سعه صدر و مدیران با تدبیر خود، کاروان‌های زیارتی را در عراق مدیریت کنند.

وی به رعایت موارد ایمنی توصیه کرد و متذکر شد: استفاده از غذاهای سالم و رعایت بهداشت فردی، استفاده از آب شرب سالم و محل اسکان و استراحت مناسب و همچنین رعایت موارد ایمنی و امنیتی نکاتی است که زائران با توجه به گستردگی و شلوغی عتبات عالیات در نظر داشته باشند.

مدیرکل سازمان حج و زیارت استان خوزستان افزود: مردم این نکته را در نظر بگیرند که در فرهنگ مردم عراق فقط ایام اربعین تمامی خدمات به زائر رایگان است و لازم است بدانند که در ایام نوروز توقع خدمات رایگان را نداشته باشند.

حویزاوی در پایان به کاروان‌های آزاد اشاره کرد و گفت: در رابطه با کاروان‌های آزاد به ظاهر هزینه‌اش کمتر است، اما در واقع خدمات کمتری را ارائه می‌دهند، همچنین در بحث بیمه باید مردم بدانند که خدمات این کاروان‌ها ضعیف بوده و در صورت بروز حادثه یا فوت زائران، مدیران این کاروان‌ها تعهد چندان خوبی ندارند و روزانه بسیاری از افراد به سازمان حج و زیارت مراجعه می‌کنند و از این موضوع شکایت می‌کنند لذا توصیه می‌کنیم از کاروان‌های تحت نظر سازمان حج و زیارت برای ثبت‌نام سفرهای زیارتی استفاده کنند.
 
کد مطلب : 8561
Share/Save/Bookmark
 
 
 
 
 
 
 


ارسال