سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ 24 April 2018
تماس با ما دربارۀ ما پیوندها RSS
 
 
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
۰
معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن رد آلودگی آبزیان دریای خزر گفت: امروزه این محصولات به کشورهای اروپایی صادر می‌شود و در آزمایشگاه مرجع اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
بیان ما:معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن رد آلودگی آبزیان دریای خزر گفت: امروزه این محصولات به کشورهای اروپایی صادر می‌شود و در آزمایشگاه مرجع اتحادیه اروپا مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
حسن صالحی درباره مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه آلودگی دریای خزر منجر به آلوده شدن آبزیان موجود در این دریا شده است، اظهار داشت: بر اساس آزمایشاتی که تاکنون مراکز تحقیقاتی ما انجام داده‌اند، مشکلی در زمینه مصرف آبزیان دریای خزر وجود ندارد.
 
وی ادامه داد: به ویژه اینکه بخشی از محصولات دریای خزر در حال حاضر به کشورهای اروپایی صادر می‌شود و این محصولات علاوه بر اینکه در آزمایشگاه‌های داخل کشور و سازمان دامپزشکی مورد بررسی قرار می‌گیرند، در آزمایشگاه مرجع اتحادیه اروپا نیز بررسی می‌شوند.
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود درباره میزان صید ماهیان استخوانی در دریای خزر اضافه کرد: صید ماهیان استخوانی از ۲۱ مهرماه از دریای خزر آغاز شده و الان خیلی زود است که بخواهیم در این زمینه اظهارنظر کنیم.
 
رئیس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: شرایط آب و هوایی دریای خزر طی ۱۵-۱۰ روز اخیر تغییر کرده و شاهد تلاطم امواج و بارندگی در این دریا بوده‌ایم که همین عوامل سبب می‌شود ماهی برای صید به ساحل نزدیک شود.
 
صالحی با بیان اینکه باید ۶ ماه زمان بگذرد تا بتوانیم درباره آمار نهایی صید قضاوت کنیم، گفت: برآورد ما این است که حدود ۱۵ هزار تن صید ماهیان استخوانی تا پایان فصل داشته باشیم.
 
کد مطلب : 6559
Share/Save/Bookmark
 
 
کلید واژه ها : آلودگی،ماهیان خزر
 
 
 
 
 


ارسال