سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
تماس با ما دربارۀ ما پیوندها RSS
 
 
 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
۰
کارشناس و تحلیل‌گر شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی با بیان اینکه ایرانی‌ها تنها مشتریان تلگرام محسوب می‌شوند گفت: تلگرام مردم ایران را «فیلترینگ حبابی» کرد.
 
 بیان ماروح‌الله مؤمنی نسب در نشست تخصصی رسانه‌های در تراز انقلاب اسلامی که از سوی سازمان بسیج رسانه استان و با حضور فعالان رسانه‌ای استان سمنان در تالار تئاتر شهر سمنان برگزار شد اظهار داشت: تغییرهای پی‌درپی و تنوع شاخه‌های فضای مجازی سبب شده است تا جامعه نسبت به فضای مجازی و خطرات آن منفعل شود.

وی با اشاره به مصرف بالای اینترنت از سوی ایرانیان اضافه کرد: 82.6 درصد از کاربران تلگرام ساکن ایران هستند و بیش از 56 درصد از اینترنت آسیای جنوب غربی در ایران مصرف می‌شود.

این کارشناس و تحلیل‌گر فضای مجازی با اشاره به اینکه این مصرف بالای اینترنت در ایران به سبب بعد اجتماعی و اثرگذاری فضای مجازی است که ایرانی‌ها را در این فضا بسیار فعال کرده است عنوان کرد: امروز لازم است تا شبکه‌های جایگزین داخلی فضای مجازی به ایرانیان معرفی شود.

مؤمن نسب با بیان اینکه امروز مرزهای فرهنگی فضای مجازی کشورمان درنوردیده شده است عنوان کرد: باید مرزهای فضای مجازی و دفاع از این مرزها را جدی بگیریم/

وی با بیان اینکه مرزهای فرهنگی در فضای مجازی مشخص نیست افزود: امروز خطر تهاجم فرهنگی در جامعه بسیار نزدیک است و باید به این مهم توجه جدی شود.

این کارشناس و تحلیلگر شبکه‌های اجتماعی و فضای اجتماعی با اشاره به‌ضرورت ارائه آموزش و اطلاع‌رسانی در حوزه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی به کاربران تصریح کرد: برای اینکه در فضای مجازی دچار مشکل نشویم باید اطلاعات خود را درباره این فضا افزایش دهیم.

مؤمن نسب با اشاره به‌ضرورت جدی گرفتن مرزهای فضای مجازی خاطرنشان کرد: امروز مرزهای فرهنگی در فضای مجازی مشخص نیست و کودکان و نوجوانان کشور در معرض خطر جدی قرار دارند.
وی با بیان اینکه هویت انسان‌ها در فضای مجازی پنهان است اضافه کرد: در این فضا کودکان پیر و پیران کودک شکل می‌گیرد و لذا باید با افزایش اطلاعات در حوزه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی جامعه را در برابر خطرات آن مصون کرد.

این کارشناس فضای مجازی تلگرام را شبکه ضداجتماعی دانست و با بیان اینکه شبکه تلگرام بر اساس باورهای غربی ایجادشده است و سازندگان آن تفکر سکولار دارند تصریح کرد: برونداد استفاده جامعه از تلگرام به‌عنوان محصول فناوری ارتباطات؛ آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه است.

تسنیم
 
کد مطلب : 114
Share/Save/Bookmark
 
 
 
 
 
 
 


ارسال